Kansliet

Hitta till oss

SRF Stockholms Stads kansli ligger på Gotlandsgatan 44, 1 tr ned (i Gotlandssalen), på Södermalm i Stockholm. Närmaste t-bana Skanstull.

Skicka vanlig post till oss

Vår postadress är:
Synskadades Riksförbund Stockholms Stad
Gotlandsgatan 44
116 65 Stockholm

Ring eller e-posta oss

kansli@srfstockholm.se

Växel: 08-452 22 00

Boka Gotlandssalen:
boka@srfstockholm.se

Anmälan till aktiviteter:
anmalan@srfstockholm.se

Frågor om ekonomi:
ekonomi@srfstockholm.se

Plusgiro: 967870-7
Bankgiro: 5371-4259
Organisationsnummer: 802008-2700

Personal

Eva Hildursmark, ombudsman, studier och medlemsfrågor
08-452 22 02
eva.hildursmark@srfstockholm.se

Sandra Lindquist, ombudsman, intressepolitik och påverkansfrågor
08-452 22 01
sandra.lindquist@srfstockholm.se

Madeleine Fredriksson, medlemsregistret
08-452 22 04
madeleine.fredriksson@srfstockholm.se

Kait Bessing, administration inkl hemsidan och Gotlandssalen
08-452 22 09
kait.bessing@srfstockholm.se

Annika Lundin Jonsson, administration, Gotlandssalen
08-452 22 06
annika.lundin.jonsson@srfstockholm.se

Ulrika Solberg, administration, Gotlandssalen
08-452 22 07
ulrika.solberg@srfstockholm.se